KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13778148
nr 1377 8148
Astrid Harms-Ringdahl
(1912-1984), Sverige
Oljemålning, Astrid Harms-Ringdahl (1912-1984), "Krokus". Signerad. Olja på duk, 22x36 cm, yttermått inklusive ram: 29x43 cm
Astrid Harms-Ringdahl, finländsk-svensk konstnär född i Helsingfors 1912, död 1984.
Utrop:
500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 8 februari 2021
kl 19:32:41
300 kr
500 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
800 kr
1.000 kr
Astrid Harms-Ringdahl
Läs mer om Astrid Harms-Ringdahl